HİZMETLERİMİZ

Kilo Verme

post image

Spor yaparak kilo veremeyen hatta aksine kilo alanların olduğunu hepimiz biliyoruz. Gerçekten kilo vermek istiyorsanız sporla birlikte kalori dengesine dikkat etmelisiniz. Ya yediklerinizi hiç değiştirmeyin ya da biraz azaltmaya çalışın. O zaman kilo vermeye başladığınızı fark edeceksiniz.
Sporu sadece kilo vermek için düşünmeden hayatınızdaki yerini kalıcılaştırın. Yoksa sporu bıraktığınız anda verdiğiniz kiloları korumak zorlaşacaktır.
 
Hangi sporlar kalori yakmada faydalı derseniz; aslında amaç hangi spor olursa olsun hareket edebilmektir. Çünkü yapılan her sporun mutlaka faydası olacaktır. Fakat çok kilonuz varsa tabiî ki öncelikli hedefiniz kalori yakmak olmalıdır. Vücutta yağ yakma 20 dakikadan sonra başlar. Yani 10 dakika yürümek veya koşmak yeterli değildir. 10-15 dakika yapılan her hareket vücudun ısınması veya başlangıç olarak kabul edilmelidir.
Kuvvet gerektiren ağırlık çalışmaları ise kas gücü ve metabolizma hızını arttırmak için gereklidir. Bu çalışmalar yağ dokunuzu kasa çevirdiğiniz için tartıda kilonuz değişmeyebilir hatta arta da bilir fakat yağ oranınız azalır.
 
Yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme ve hatta dans gibi sporlar daha çok enerji harcayarak kilo vermenizi kolaylaştıran sporlardır. Yine en az 30-40 dakika bunları da yapmanız gerekmektedir.